Strony

TENNIS INSPIRATION


Zważywszy na to, że sezon sportowy trwa, postanowiliśmy zakręcić się trochę wokół tenisowej piłki. Na początek coś dla czworonogów, które po wyczerpującej zabawie z właścicielem, wcale nie muszą rozstawać się ze swoim ulubionym gadżetem...mogą w nim spać. Oto łóżko dla psa, wykonane z odzyskiwanych piłek tenisowych. Architekt i artysta Hugh Hayden nie poprzestaje jedynie na kojcach dla zwierząt. Tworzy również całe linie mebli, o których możecie posłuchać w WYWIADZIE.Projekt wykonany na zlecenie Muzeum Rotterdamu Boijmans Van Beuningen. Ławki mające działać jako instalacja, zostały potraktowane przez zwiedzających po prostu jako...ławki do wypoczynku. Nie mniej jednak, jest to następny projekt pokazujący genialne wykorzystanie niepotrzebnych tenisowych piłek.
 Sofa zaprojektowana przez byłego prezydenta Michigan oraz artystkę Jill Rowan. W odróżnieniu od innych projektów jest wykonana z przeciętych piłek tenisowych, dzięki którym mebel nabiera bardziej owalnego kształtu. Cena $5,495.00
Instalacja zaprojektowana przez Jamie Phelan i Jennifer Davis dla hotelu Gladstone w ramach alternatywnego projektu "Przyjdź do mojego domu". Do stworzenia "Ballroom'u" wykorzystanych zostało 10.000 piłek tenisowych przekazanych przez kluby sportowe lub uzyskiwane za pośrednictwem e-Bay.
"Flotabol" to łóżko projektu Claudia Monterrubio, wykonane z odzyskiwanych piłek tenisowych, ułożonych w rzędach i pokrytych tworzywem sztucznym. Każdy wiersz z piłek, jest nawlekany na ramę łóżka tworząc solidną konstrukcję.
 Luksusowy tenisowy dywan zaprojektowany przez Carlo Colombo. Dlaczego luksusowy? Ponieważ jest on ręcznie formowany przez wyspecjalizowanych rzemieślników za pomocą nożyczek

Typowo nietypowy chesterfield wykonany na zlecenie NIKE

Tutaj...nie mogliśmy się powstrzymać.
 PULPIT.LAB na Facebooku

#tennis #wimbledon design #tennis ball

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz